top of page
Vyhledat

8 otázek, které si musíme položit před tvorbou video reklamy

Na světě je spousta diváků, ať už u televizních obrazovek nebo uživatelů sociálních sítí, kteří se mohou stát vašimi zákazníky. Krátká reklamní videa jsou v dnešní době základním stavebním prvkem marketingové strategie nejúspěšnějších firem. Proslavte svou značku díky video marketingu i vy.


Nechce se Vám číst? Mrkněte na video!


Na některé otázky již odpovědi máte. Na ty ostatní nalezneme odpovědi společně.


1) Jaký je účel Vašeho videa?

2) Co chcete sdělit?

3) Do kdy musí být video hotové? 4) Jaký máte na video rozpočet?

5) Kdo se bude na video dívat?

6) Jaký druh videa je pro Vás ideální?

7) Kde bude video umístěno?

8) Kolik bude stát distribuce (propagace) Vašeho reklamního videa?

1) Jaký je účel Vašeho videa?


První otázka se může zdát skoro zbytečná. Odpověď na ni je však zásadní. Před jakoukoliv kreativní tvorbou či její přípravou je nutné mít jasno v tom, čeho chci svým kreativním výtvorem docílit. V podnikání je třeba na video obsah pohlížet jako na nástroj. Nástroje si zpravidla vybíráme podle toho čeho chceme s jejich pomocí dosáhnout.


2) Co chcete sdělit?


K přilákání zákazníků je třeba umět správně rozpoznat a pojmenovat jejich potřeby. Největší chybou online marketingu je mít obsah svého reklamního sdělení založený na dlouhém seznamu skvělých vlastností Vašeho produktu. Lepší postup je definovat problém, se kterým se klient potýká a ukázat jak Váš produkt tento problém řeší a pokud to jde, nebát se zapojit emoce. Zároveň mějte na paměti, že reklama je krátká. Je důležité udržet lehkost a srozumitelnost celého sdělení tak abyste to stihli říct a divák to stihl pochopit. Zaměřte se na jednu silnou stránku a tu odprezentujte.


3) Do kdy musí být video hotové?


Různé druhy videí mají různou délku výroby. Máte-li zájem o natočení videa, které musíte mít k dispozici v konkrétní datum, (např. prezentace na festivalech a výstavách nebo smlouvy o vysílání Vaší reklamy v televizi) doporučujeme vždy oslovit tvůrce s předstihem. Zarezervuje si pro zpracování Vašeho videa dostatek času. Budete tak mít čas jak na zpracování videa tak na případné úpravy.

Kolik času tedy natočení a zpracování videa zabere?

Zde jsme pro Vás připravili pár obecných příkladů.

  • Interview: 1-3 dny

  • Firemní video (náborové video, promo video, prezentační spot): 3-5 dní

  • Hraná reklama 21+ dní

Chcete-li se dozvědět více, mrkněte na náš článek o průběhu produkce, kde se dozvíte jak dlouho trvají jednotlivé fáze výroby videa.


4) Jaký máte na video rozpočet?


Znalost rozpočtu je pro výrobu videa zásadní. Váš rozpočet pro video marketing je pro nás rámcem kreativních možností, které můžeme pro vytvoření Vašeho videa využít. Podle rozpočtu se rozhodujeme jakou techniku můžeme pro natáčení použijeme, kolik budeme moci obsadit herců/komparzistů, jak velký štáb bude na videu pracovat atp. Pro někoho totiž může být důležitý velmi kvalitní zvuk, pro někoho obraz, pro někoho obsazení známé tváře, možností je mnoho. Vše nastavíme tak abychom se vešli do Vámi stanového marketingového rozpočtu a zároveň pro Vás video fungovalo co nejlépe.


5) Kdo se bude na video dívat?


Aby Vám video dobře sloužilo, musíme porozumět nejen Vaší službě či produktu, ale také Vaší „cílové skupině“. Mohou to být např. Vaši potenciální klienti i klienti současní. Musíme tedy znát diváka, kterému je video určeno. Pokud si nejste jistí, pomůžeme Vám ideálního diváka co nejpřesněji definovat.


6) Jaký druh videa je pro Vás ideální?


V tomto článku se věnujeme především firemním videím. Zde je pár příkladů videí, které firmy využívají.

  • Reklamní spot (reklama v TV, na nebo na internetu)

  • Prezentační/firemní video (video o delší stopáži zachycující například příběh klienta využívajícího Vaše služby, výrobní proces či firemní prostory aj.)

  • Rozhovory (rozhovory se zaměstnanci Vaší společnosti, případně dokument o Vaší společnosti)

  • Náborové spoty (videa prezentující pracovní pozice, benefity a firemní kulturu)

7) Kde bude video umístěno?


Bude to reklama na sociálních sítích či v televizi? Možností kam video vaší firmy umístit je ale mnohem více.

Nejčastěji využívané umístění u většiny marketingových kampaní je YouTube a sociální sítě FB/Instagram, televize a dále také reklama v kině či na různých kulturních událostech a sportovních utkáních např. “ LED kostka” v hale na hokeji. Každá z těchto platforem má svá technická specifika a je důležité vědět, kam reklamu chcete umístit, dříve než se začne natáčet. Každé umístění má své výhody i nevýhody.


8) Kolik bude stát distribuce (propagace) Vaší reklamy?


Nezapomeňte, že tvorba kvalitního obsahu je sice důležitá, ale pokud Vaší reklamu nikdo neuvidí, nemůže Vám přinést výsledky. Je důležité mít připravené prostředky pro distribuci Vašeho reklamního videa. U reklamních videí na sociálních sítích se pracuje se zpravidla s měsíčními rozpočty. Cenu určuje především počet zhlédnutí.*

*Platí pro YouTube, FB a Instagram


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page