top of page
Vyhledat

Náborové video jako multifunkční nástroj

Aktualizováno: 31. 7. 2023

Každá prosperující firma se nevyhnutelně setkává s potřebou náboru nových zaměstnanců. Zatímco exekutivní manažerské pozice jsou zpravidla obsazovány s pomocí HR specialistů a lovců talentů, "řadové" pozice bez nutnosti vysoké kvalifikace např. ve výrobních halách, dopravních podnicích atp. vyžadují přístup zcela jiný.

Zájemců o „nižší“ pozice ve firmách, jako jsou operátoři výrobních strojů či řidiči autobusů, je však čím dál méně. Snad vlivem generace Husákových dětí, která se ve výchově svých potomků držela hesla „kdo nemá titul, jako by nebyl“. Nicméně situace na trhu práce je taková a firmy se s tím musí poprat.

Většina firem však do tohoto boje vstupuje vyzbrojena tučnými nástupními bonusy a velkou zásobou letáků umístěných v MHD. Obsahem letáku je pak pouze fotka usměvavého pána v čerstvě nafasovaných montérkách a tučný nápis „Nástupní bonus“. Tento způsob propagace je nejen zastaralý a tuctový, ale z pohledu zmíněných bonusů a benefitů také drahý.

Náborová videa: Jde to i jinak

Efektivně a originálně. Žijeme v digitální době. Pravda je taková, že většina potenciálních zaměstnanců například cestou v MHD upírá své pohledy na displej telefonu. Nikoli na letáček usměvavých montérek. Co by se stalo, kdyby se náborová reklama přenesla z letáků přímo na displej jejich telefonu? A co kdybychom vyměnili letáky za video spoty?

Změníme tedy reklamní plochu z letáku na mobily. Zaměstnanci to mají přímo před očima. Navíc dokážeme díky podrobným statistikám z youtube či facebooku poznat, kolik lidí skutečně náborový spot vidělo. Oslovíte je tak moderně, rychle a navíc z nich uděláte šiřitele náborového videa, protože ho budou komentovat, lajkovat, sdílet.

Takže náborový spot. Co dál? Co obsah?

Ano, i samotný obsah náborové kampaně lze pojmout jinak. Co třeba pracovní prostředí? Kolektiv? Kariérní růst? Tohle nejsou jen plané fráze, ale zásadní parametry, podle kterých se zájemce rozhoduje. Podle průzkumu společnosti HAYS 74% dotázaných by zvolilo nižší mzdu výměnou za lepší pracovní prostředí a práci, která je více baví. Firemní kultura se ale na letáku prezentuje těžko. Náborové video však nabízí nové možnosti. Proto je video dominantním formátem komunikace většiny rostoucích firem.

Během půl minuty můžete provést diváka svou firmou, nebo sdělit jaký druh kandidátů hledáte.

Další výhody náborového videa

● Marketingové nástroje - video reklamu můžete nastavit tak, aby se ukazovala pouze lidem s konkrétními zájmy a věkem. Náborový spot tak může být mnohem cílenější než je MHD.

● Můžete sledovat kolik lidí vaši reklamu vidělo, jak dlouho na ni koukali a jaká byla jejich reakce.

● Kampaň zaměřená na lidi a pracovní prostředí, láká lidi, kteří chtějí pracovat. Kampaň zaměřená na peníze, láká lidi, kteří chtějí peníze.

Shrnutí

Oslovte kandidáty a potenciální zaměstnance novým neotřelým způsobem, který je jim mnohem přirozenější. Náborovým videem, byť krátkým, dokážete sdělit mnohem více, než pouhou (často z fotobanky zakoupenou) fotkou, která o vaší firmě a dané pozici neříká nic nového, zajímavého, unikátního. Jak může vypadat takové náborové video se můžete podívat níže.
39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page